WordPress kullanıcı adını değiştirme

Bu yazıyı 2 dakikada okuyabiliriniz.
4 Nisan 2019


WordPress’te, kullanıcı adınızı değiştirebileceğiniz üç yol bulunuyor. Bunlardan herhangi birisi kullanarak, kullanıcı adınızı kolaylıkla değiştirebilirsiniz.1- Eklenti ile değiştirmek

Bunun için, https://wordpress.org/plugins/username-changer/ bağlantısında yer alan eklentiyi indirin ve etkinleştirin. Panelden eklemek isterseniz de, soldaki eklentiler menüsüne, ardından da “Yeni Ekle” sayfasına gelin ve arama bölümüne “Username Changer” yazın. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, sol menüden “Kullanıcılar” sekmesine, oradan da “Profiliniz” bölümüne gelin.

Kullanıcı adı başlığının karşısında sizin kullanıcı adınız yazmaktadır. Onun yanındaki “Change Username” bağlantısına tıklayarak yeni kullanıcı adınızı yazın ve kaydedin.

wordpress-kullanici-adi-degistir

2- Yeni bir kullanıcı oluşturup, şu anki hesabı silmek

Bunun için öncelikle yönetici hesabınız ile giriş yapın. Daha sonra, sol menüden “Kullanıcılar” menüsüne gelin “Yeni ekle” sayfasına geçin.

Açılan sayfadan, rolü yönetici olan yeni bir kullanıcı oluşturun.

Kullanıcıyı oluşturduktan sonra, admin kullanıcısı silmek için, sol menüden “Kullanıcılar” sayfasına gelin (buna gerek kalmadan sizi otomatik yönlendirebilir). Daha sonra, admin kullanıcısının üzerine gelin ve “Sil” bağlantısına tıklayın.

Açılan sayfadan silme işlemini onaylayın. Artık admin hesabını sildiniz ve yeni oluşturduğunuz yönetici hesabını kullanabilirsiniz.

3- phpMyAdmin ile değiştirmek

cPanel’den veya doğrudan phpMyAdmin’ e eriştikten sonra, soldan veritabanınızı,

ardından da “wp_users” (tablo ön ekini değiştirmenize göre farklı olabilir) tablosunu seçin.

Karşınıza hesabınız çıkacaktır. Buradan da düzenle’ye tıklayarak, “user_login” satırının karşısına yeni kullanıcı adınızı yazın ve “Git” tuşuna basarak kaydedin.

Bu kadar, kullanıcı adınızı değiştirdiniz.


BUNU PAYLAŞIN: